Uszczelnianie łazienki krok po kroku


Remont łazienki to doskonały czas, aby zadbać nie tylko o jej wygląd, ale też i funkcjonalność, w tym uszczelnienie. Bo gdy ściany i podłoga pod płytkami nie są uszczelnione, szybko zbiera się wilgoć. No i wtedy grzyb i zacieki są murowane. A jak wygląda profesjonalna i skuteczna hydroizolacja łazienki?
Wszystko należy zacząć o zdjęcia starych płytek czy kładzi i oczyszczenia powierzchni. Zarówno ściany, jak i podłoga muszą zostać też dokładnie osuszone. Jeżeli nigdy nie były zagruntowane, to po osuszeniu należy położyć specjalistyczny grunt. Zapobiegnie to wchłanianiu warstwy izolacyjnej. Dzięki temu w każdym miejscu będzie ona położona równomiernie. A tylko wtedy hydroizolacja działa perfekcyjnie.
A z jakiego materiału skorzystać? Wydaje się, że najlepsza będzie tutaj folia w płynie. Jest ona łatwa w użyciu i niezwykle skuteczna. Należy tylko pamiętać o dwóch zasadach. Pierwsza to dwie warstwy, przy czym drugą nakłada się dopiero, gdy pierwsza dokładnie się zespoi. Druga zasada to kąt malowania. Pierwsza warstwa w stosunku do drugiej musi być kładziona pod kątem prostym. Jeśli więc pierwsza była malowana ruchami góra-dół, to druga musi być nakładana na zasadzie lewa-prawa. I to właściwie tyle.

Sprawdź również: hydroizolacja tarasu